Що таке гігієна взуття: як дотримуватися?

Взуття займає лідируючу позицію в гардеробі. Особливо багато пар різних туфель, чобіт, босоніжок можна спостерігати в жіночому гардеробі: під кожний новий образ нові туфлі.

Сучасне взуття: види

Умовно все взуття можна поділити на кілька категорій:
  • повсякденне;
  • спортивне;
  • вечірнє;
  • туристичне;
  • жіноче, чоловіче, дитяче;
  • ортопедичне;
  • військове.
Кожен вид має свої особливості як зовні, так і в структурі підошви, п'яти, носків. Наприклад, спортивні кросівки відрізняються гарною амортизацією, а ортопедичні наявністю жорсткого задника.


Правила вибору

Незалежно від того, який вид взуття Ви оберете, будь-яка модель має бути комфортною у носінні. Якщо взуття, вибране неправильно, то під час ходьби воно здавлює пальці, виникає біль. Замість того, щоб насолоджуватися туфлями, людина відчуває дискомфорт.
Проте не лише правильний розмір впливає на кінцевий вибір. Не останню роль і матеріал пошиття. Матеріал, з якого виготовлені чоботи, не повинен бути токсичним та виділяти неприємні запахи. Якщо вже за першої примірки туфлі пахнуть неприємно, то краще відразу відмовитися від покупки. Неприємний аромат, який виділяє взуття, буде присутній і на Ваших ногах.
При виборі також враховуються такі моменти, як підйом, ширина, фіксація ноги, а також повітропровідність матеріалу. Якщо всередині чобіт порушено мікроклімат і нога постійно перебуває у вологій атмосфері, це вкрай небезпечно для здоров'я, оскільки є ризики розвитку бактерій.
Всі ці правила вибору можна коротко охарактеризувати як гігієна взуття.


Основні правила гігієни взуття

Ключові правила вибору взуття звучать так:
  1. Чоботи, туфлі, кеди, мокасини та ін. необхідно підбирати відповідно до розміру. Виріб може бути трохи більшим, але в жодному разі не менше фактичної довжини стопи. Важливо уникати появи мозолів. До того ж, вузьке, мале взуття – це ризик порушення кровопостачання у сфері стопи;
  2. Гарна фіксація. Насамперед це стосується дитячого взуття та спортивного, туристичного.
  3. Слід віддавати перевагу натуральним матеріалам. Якщо туфлі призначені для носіння на кожен день, то тільки шкіра, замша, нубук, текстиль. Штучні матеріали мають погану повітропровідність. В результаті цього нога потітиме. Як відомо у вологому середовищі дуже швидко розмножуються мікроорганізми.
  4. В ідеалі, щоб у будь-якому взутті був потік повітря. Іншими словами, устілка має бути на 1-1,5 см більше, ніж довжина стопи. Особливо важливий запас у зимовому взутті. Чоботи впритул не дадуть очікуваного відчуття тепла.
  5. Обов'язкове сушіння та чищення взуття після кожного виходу. Це найпростіші і водночас важливі правила гігієни, які допоможуть зберегти гарний вид чобіт на довгий час. В осінньо-зимовий період особливо варто стежити за чистою та сухістю чобіт. Для цього є спеціальні грілки або дезодоранти осушувачі.
Якщо всіх цих правил не дотримуватися, то улюблені шкіряні черевики незабаром можуть потріскатись або покритися білими плямами.