Як виміряти розмір ноги
Вибір взуття через інтернет, безумовно, складне і ненависне для багатьох заняття, особливо якщо ви робите це вперше. Ви потрапили за адресою, тому що ми будемо намагатися допомогти вам впоратися з цим завданням і уникнути обміну або повернення купленого взуття.
Як виміряти довжину стопи
Довжина стопи важлива для підгонки взуття до стопи. Адже нікому не подобається, коли туфлі тиснуть на носок, тому що вони виявилися замалими, або спадають з каблука, коли виявляються завеликими. Щоб не витрачати гроші на туфлі, які будуть просто стояти на полиці і гарно виглядати, варто знати, як правильно виміряти довжину стопи.
Далі наведемо короткий посібник. Вам знадобляться: олівець або ручка, рулетка (можна будь-який інший предмет, яким можна виміряти довжину: рулетка, лінійка), аркуші паперу (за бажанням), стіни.
Вимірюючи ногу, ви повинні надіти шкарпетки (якщо ви хочете носити шкарпетки з взуттям, яке хочете купити).
Процедура:
- Покладіть аркуш паперу на підлогу, піднесіть його до стіни так, щоб коротка сторона аркуша торкалася стіни.
- Встаньте на аркуш правою ногою, спиною до стіни, штовхніть п’ятою якомога далі до стіни (будьте обережні, щоб не рухати та не згинати аркуш).
- Перенесіть вагу тіла на вимірювану стопу.
- Олівцем або ручкою позначте кінець найдовшого пальця, тримаючи ручку перпендикулярно папірцю.
- Виміряйте довжину від початку паперу або стіни до позначеної точки.
- Таким же чином виміряйте ліву ногу.
- Додайте 0,2–0,5 см до виміряної довжини (у випадку взуття, яке добре сидить, наприклад, човники) або 0,5–0,6 см (у випадку більш щільного фасону, наприклад, низькі черевики, зимове взуття) Порівняйте довжину стопи з довжиною устілок на сторінці товару.
Ви можете виявити, що одна ступня довша, що є дуже поширеним і цілком нормальним явищем. У цьому випадку довжину устілки взуття слід підлаштовувати під довшу стопу.
Вимірювання ввечері повинно показати, що втомлена стопа довша і товща, ніж вранці, що ми пропонуємо враховувати.
Існують інші методи вимірювання довжини стопи, наприклад, метод обведення стопи на аркуші паперу, а потім вимірювання від п’яти до найдовшого пальця, але цей метод не завжди дає надійні результати. Це спричинено нерівностями контуру стопи, що згодом призводить до того, що взуття не підходить.
При виборі взуття важлива тільки довжина стопи?
Ви вже знаєте, як виміряти свою ногу, але, як виявилося, навіть з ідеальною довжиною устілки, адаптованої до довжини вашої ноги, взуття може не підійти. Чи підійде взуття та чи буде вам у ньому комфортно, залежить також від багатьох інших факторів. Два основних – це ширина стопи і висота супінатора.
Ширина стопи
Стопа може бути вузькою, нормальною або широкою.
Маючи нормальну ширину стопи, не повинно виникати проблем з вибором і підгонкою взуття, тому що зазвичай взуття шиють під типову ширину стопи.
У разі широкої стопи обране взуття може виявитися занадто вузьким і стискати або натирати боки стопи. Якщо ігнорувати ці сигнали, вибір занадто вузького взуття може призвести до захворювань ніг, які є дуже обтяжливими. Власницям широкої стопи рекомендується вибирати взуття з круглими або злегка закругленими носками. Досить небажано вибирати взуття з гострим носом. При широкій стопі варто залишити більший запас у взутті, щоб вона не здавлювала в довжину і ширину. Довша устілка — ширше взуття.
Люди з вузькими стопами також можуть мати проблеми з пошуком правильного взуття. Зокрема, вибране взуття може бути занадто широким і недостатньо тримати стопу, тому взуття може впасти з ноги (особливо, якщо це менш складне взуття, таке як човники, балетки) або піддати носу потертості, коли стопа надмірно рухається у взутті. Людям з вузькими стопами рекомендується вибирати туфлі впритул, можна носити туфлі з гострим носом, але також і з мигдалеподібним носом. У разі вузької стопи круглі пальці можуть виявитися занадто широкими, але не у всіх випадках.
Регулюючи по ширині, варто читати те, що написано в описі; чи підходить взуття для типової ширини стопи та ширшої чи вузької стопи. У нашому магазині ми пропонуємо реальне зображення взуття, яке ми бачимо фізично, а ви, на жаль, бачите лише на фотографіях. Ми підтверджуємо наші описи спостереженнями, отриманими під час вимірювання взуття в нашому стаціонарному магазині нашими клієнтами.
Якщо ми знаємо, що у вас стрункі ноги, нема потреби припускати великий запас довжини стопи. У протилежній ситуації, тобто більш товста стопа, краще носити з більшим запасом. Тим більше якщо ми можемо візуально побачити, що кінчик взуття звужений. Ми допоможемо і підкажемо вам.
Підняти висоту
Стопа людини може мати низький, нормальний або високий супінатор. В цьому випадку, як і при типовій ширині стопи, у людей з нормальною, типовою висотою супінатора не повинно бути проблем з підбором взуття.
Люди з низьким супінатором часто знаходять взуття, яке вільне і погано тримає ногу під час ходьби. В цьому випадку добре вибрати туфлі на шнурівці, які можна підігнати під ногу, затягнувши шнурки. Якщо стопа стоїть низько на супінаторі, проблема з вибором високих підборів або човників не повинна виникати занадто часто.
Людям з високими супінаторами іноді доводиться довго шукати ту пару взуття, яка б ідеально сиділа на їхній нозі. Це особливо складно у випадку з туфлями без шнурівки, тому що, коли матеріал не гнучкий, цим людям буде важко одягнути взуття, іноді навіть з ложкою це буде неможливо. Якщо ми маємо справу з високим супінатором і носимо взуття, то при тривалій ходьбі може бути незручно, якщо матеріал, з якого виготовлено взуття, не розтягується. Такими матеріалами є, наприклад, гума або поролон в шльопанцях, гумових чоботях і деякі види екологічної шкіри. У випадку стопи з високим супінатором, для власного комфорту варто зупинитися на взутті з натуральної шкіри, яка є гнучкою та м’якою, а під впливом тепла розтягується та адаптується до форми. Туфлі на шнурівці або тапочки з регульованими ремінцями також підійдуть. У такій ситуації ви можете налаштувати підвищення відповідно до власних уподобань.
Розмір не дорівнює розміру
Часто буває так, що якщо ми знаходимо для себе ідеальний розмір, то при покупці наступної пари взуття керуємося тільки розміром, не звертаючи уваги на довжину устілок купленого взуття. Сьогодні, коли взуття випускається від різних виробників, кожен має свій розмір і довжина в окремих розмірах відрізняється. Значить, одного разу підійде 37 розмір, а в іншій парі знадобиться 38 розмір.
Найнадійнішим рішенням є вимірювання довжини стопи та дотримання виміряної довжини на сторінці товару в описі під фотографією, тоді ми можемо бути впевнені, що взуття, яке ми купуємо, матиме потрібний розмір і обмін не буде потрібен.
Як вибрати літнє і весняне взуття, а як осіннє та зимове?
Якщо ми купуємо повністю шкіряне взуття (зовні та всередині), ми можемо бути впевнені, що через деякий час воно розтягнеться і стане завеликим на початку використання, буде лупати, злітати тощо з ваших ніг. Особливо це стосується човників, черевиків і туфель. Ми вибираємо таке взуття, яке добре сидить. У випадку з чоботами, ботфортами та зимовими черевиками це менш важливо.
Взуття не шкіряне, виготовлене з Еко шкіри, натуральної шкіри. Отже, вибираємо їх відразу більшого розміру. Те ж саме стосується текстильного взуття на гумовій підошві. Гума, попри свої властивості розтягування, завжди повертається до початкового розміру, і коли кросівки мнуться в носках, вони так і залишаться, тому їх краще замінити на більші.
У випадку з зимовими черевиками має бути запас для шкарпетки та тепловий комфорт, щоб пальці не торкалися холодного кінчика взуття. Якщо у когось постійно мерзнуть ноги, краще взяти розмір (трохи) більше, вкласти туди додаткову устілку, а взуття шукати з товщим низом (особливо під носками).
А коли наша порада виявиться неточною, ви завжди зможете повернути або обміняти придбане взуття. Бажаємо успіху!