Як мити зимові черевики із замші
Замша – шорстка натуральна шкіра, що зберігає тепло, має повітропроникні властивості. Чоботи покривають водовідштовхуючими засобами. Їхня дія недовговічна, особливо якщо ходити взимку в сльоту. Фахівці рекомендують наносити захисний шар хоча б 2-3 рази на сезон. А щоб почистити черевики, використовують декілька способів:
- Спрей-піна. Незалежно від ціни та назви, всі засоби по суті звичайне мило, тільки у вигляді піни чи рідини. Нанесіть піну рівномірно у великих кількостях (замша сильно вбирає вологу), а потім зніміть сухою губкою. Краще взяти ганчірку з мікрофібри і постійно, круговими рухами натирати поверхню, тим самим знімаючи весь бруд. Продаються очищувачі у вигляді гумових блоків, вони працюють за принципом наждакового паперу. Перед використанням намочіть блок, натріть поверхню черевиків, а потім зачистіть спеціальною щіточкою.
- Еко-гель. Розбавляємо гель у теплій воді та за допомогою м'якої щітки повністю миємо взуття. Залишаємо висихати за кімнатної температури.
Замшеві чоботи сушаться від 12 до 40 годин. Не можна прискорювати сушіння на батареї, за допомогою фена, так як взуттєвий клей не любить нагріву і може місцями відшаруватись.
Як мити зимові черевики з нубуку
Продавці пропонують купити універсальні засоби для чищення замші та нубуку. Другий матеріал приємніший на дотик, матовий і створює ефект малювання при погладжуванні в різні боки. Нубук боїться води. Від намокання, такі чобітки втрачають привабливість, з'являються плями. Варіант просто взяти та помити не підходить. Нубукові черевики розмажуть бруд, а потім його вберуть. У цьому випадку допоможе тільки реставраційна хімія в майстернях або спеціальні засоби для чищення, які використовують вдома.
Що потрібно:
- малярна щітка (ворс обрізати, щоб збільшити його жорсткість);
- губка;
- гумова щіточка.
З хімічними речовинами працювати в рукавичках і в приміщенні, що провітрюється. Наносимо очисник на щітку і ретельно вичищаємо нубук, працюючи у різних діапазонах напряму. Коли рідина почне пінитися, беремо суху губку та протираємо поверхню. Залишаємо черевики висихати (на ніч). Після чого, за допомогою гумової щітки, звільняємо ворсинки нубука від вологи, що залишилися, і забитості.
Як мити зимові черевики з гладкої шкіри або шкірозамінника
Це найневибагливіші тканини у догляді, які легко очищаються за допомогою вологої серветки, поролонової ганчірки та мила. Шкіряні боти швидко вбирають вологу і довго сушать, тому повністю купати їх не варто. Сіль, якою посипають доріжки на сніг, роз'їдає шкіру, залишає білі розводи. Намагайтеся чистити черевики відразу, як тільки прийшли додому. Використовуйте спеціальні губки, креми для відновлення блиску.
Щоб зимові черевики завжди були в ідеальному стані і служили не один сезон, дотримуйтесь правил:
- не мити черевики у великій кількості води та пральній машинці;
- застосовувати спреї для догляду призначені для певного виду матеріалу;
- просочувати взуття водо-, брудовідштовхуючими засобами;
- для усунення запаху всередині чобітків, купуйте спреї, у складі яких є іони срібла;
- купіть кілька зимових пар на зміну, для розвантаження черевиків та резерву у разі аварійних ситуацій (поки одні сохнуть, інші одягаємо, тощо).
Всередині мити зимові черевики рекомендують після закінчення сезону. Дороге взуття з вибагливих матеріалів краще занести до хімчистки. І купувати черевики на зиму теж бажано влітку/навесні. Інтернет-магазин Хаді продає зимові кросівки, уггі, кеди по акції. Тут оригінальна продукція з гарантією якості та гнучкою системою знижок.