Як випрати білі кросівки?

Білі кросівки – це класика, яка ніколи не вийде з моди. Вони універсальні, практичні та підходять для будь-якого стилю одягу. Однак, як і будь-який білий одяг, швидко брудняться і втрачають первинний вигляд. Але не впадайте у відчай! Є ефективні способи, як відіпрати білі кросівки та повернути їм білизну, навіть без постійного користування послугами професійної хімчистки.

Найдієвіші способи очищення білих кросівок

Активний спосіб життя не повинен перешкоджати можливості носити біле взуття. Щоб підтримувати білі кросівки в належному зовнішньому вигляді, чистіть їх за допомогою таких засобів:
  • прального порошку та відбілювача;
  • зубної пасти;
  • лимонного соку;
  • міцелярної води для зняття макіяжу;
  • оцту;
  • спеціального засобу для догляду за білим взуттям.
Всі ці засоби ефективні, потрібно лише вибрати той варіант, який найбільш комфортний саме вам.

Пральний порошок та відбілювач

Залийте в раковину чи таз теплу воду, додайте пральний порошок та відбілювач, добре перемішайте. Потім покладіть кросівки в розчин на 20-30 хвилин і ретельно промийте щіткою. Після цього промийте кросівки в чистій воді та дайте їм висохнути. Вибирайте засоби без агресивних компонентів, щоб не зіпсувати тканину. І дайте їм висохнути природним чином на горизонтальній поверхні.

Зубна паста

Цей метод підходить для дрібних забруднень та жовтих плям на білих кросівках. Нанесіть пасту на зубну щітку та ретельно очистіть забруднення. Потім промийте кросівки у чистій воді і дайте їм висохнути. А можна просто ті ділянки, які обробляли пастою, локально очистити вологою ганчіркою або серветкою.

Оцет

Змішайте в рівних пропорціях оцет та воду. Потім протріть забруднені місця на кросівках м'якою щіткою, змоченою в цій суміші. Після цього промийте кросівки в чистій воді і зачекайте, поки вони не просохнуть. Для цієї мети краще вибирати столовий оцет, оскільки винний та яблучний можуть їх пофарбувати. Важливо також правильно дотримуватись пропорцій, оскільки більша кількість оцту не тільки може надати кросівкам характерного запаху, але й нашкодити матеріалу. Зверніть увагу також на відсотковість оцту. 9% для деяких матеріалів може виявитися занадто агресивними.

Лимонний сік

Лимонний сік - відмінний відбілювач для білих кросівок. Нанесіть трохи його на забруднені місця та залиште на 10-15 хвилин. Потім ретельно промийте кросівки в проточній воді.

Міцелярна вода

Цей засіб для демакіяжу не тільки добре прибирає залишки макіяжу, а й різні види забруднень на білому взутті. Необхідно просто змочити ватний диск у міцелярці, а потім протерти ним кросівки. Особливо ефективно вона поводиться в очищенні білої підошви.
Запропоновані способи ефективно працюють, якщо кросівки з тканини, з мембранним покриттям. Натуральна замша та шкіра вимагають більш обережного підходу. Краще для їх очищення використовувати спеціальні гелі та спреї, які продаються у взуттєвих магазинах.
Незалежно від вибраного способу, слід пам'ятати, що не варто прати білі кросівки в пральній машині, оскільки це може пошкодити матеріал і зменшити термін служби. Не сушіть їх також на обігрівальних приладах, оскільки це часто є причиною їхньої деформації. Також не забувайте перевіряти ці способи на невеликій ділянці, щоб переконатися, що вони не зашкодять матеріалу.
Не забувайте і про шнурки. Якщо вони білого кольору, то їх можна замочити в порошку або відбілювачі на вказаний на упаковці час. Після цього вимийте під проточною водою і дайте висохнути. Кольорові шнурки припускають той же алгоритм дій, потрібно тільки купити засоби для прання, призначені для кольорових речей.

Підошва при очищенні може припускати жорсткіший спосіб — її можна почистити як агресивними засобами, оскільки вони більше піддаються забрудненню, так і почистити досить жорсткою щіткою.
Відіпрати білі кросівки не так складно, як може здатися на перший погляд. Дотримуючись цих простих порад, ви зможете повернути їм білизну і зберегти в хорошому стані на довгі роки. А щоб довелося це робити якомога рідше, використовуйте додатково спеціальні засоби, які відштовхують вологу та бруд. Особливо це важливо робити в негоду.