Як прибрати сіль з взуття

Білі плями на поверхні взуття - це проявлення солі, яка входить до складу дорожніх реагентів. На жаль, для взуття такий вплив несе небезпеку. В першу чергу псується не тільки зовнішній вигляд, але й руйнуються властивості шкіри. Ось тому, прибрати сіль з поверхні взуття необхідно якомога швидше.


Рекомендації з видалення солі з шкіри (замші)

Актуальнішою за все це проблема для шкіряного і замшевого взуття. При цьому не важливо, якого кольору черевики: темного або світлого, сіль проявляється на будь-якій поверхні.

Прийнято розрізняти два способи очищення шкіри (замші) від солі:

  • механічний;
  • хімічний.

Перший метод передбачає використання спеціальної щітки, яка має м'яку щетину. Даний метод гарний для взуття із замші або нубука. Що стосується шкіри, то рекомендується її поверхню витирати м'якою тканиною.

Другий метод заснований на використанні оцту і води. Дані інгредієнти необхідно змішати в пропорції 3:1. При цьому шкіряні чоботи варто обробити даними засобом по зовнішній поверхні, а ось замшу - зсередини: в тому місці, де є забруднення.

Непогано з цим завданням справляються свиняче або касторове масло. Ось тільки свиняче масло підходить виключно для гладкої натуральної шкіри. У разі шкірозамінника воно неефективне, і на поверхні замші може залишитися жирний слід.

На допомогу замші або нубука приходить класична манка. Є два варіанти: повністю занурити чобіт в манну крупу або густо насипати на пляму, залишивши так на ніч.

В окремих випадках використовується спирт. На ватний тампон наноситься спирт, за допомогою якого обробляється контур плями.


Профілактичні заходи

Варто розуміти, що повністю витравити сіль з туфель неможливо. За допомогою вищевказаних методів Ви зможете тільки прибрати її прояв у вигляді білих плям. Як правило, такі плями проявляються після повного висихання взуття.

Безумовно, можна обходити місця, посипані сіллю, але в осінньо-зимовий період це складно, так як з метою безпеки в містах посипаються всі пішохідні тротуари.

Рекомендується дотримуватися декількох профілактичних заходів:

  • по поверненню додому завжди просушувати і витирати поверхню чобіт, туфель, черевик. Якщо це гладка шкіра, то можна використовувати звичайну ганчірку, а ось для замші підійде нетканий рушник або мікрофібра;
  • використовуйте водовідштовхувальне просочення перед кожним виходом на вулицю. Спеціальні засоби захищають взуття від намокання, а значить сіль не вбереться в поверхню. Особливо в такому догляді потребують замшеві чоботи.

Відносно шкіряного взуття, то варто відзначити крем на основі норкового масла. Як альтернатива - соняшникова олія. Невеликий догляд за взуттям і йому не буде страшна сіль.