Як доглядати за кросівками: огляд спецзасобів для взуття

Які б кросівки ви не вибрали, нехай навіть від найвідомішого бренду, навряд чи вони довго прослужать, якщо не дотримуватись правил догляду. Розповімо, як правильно це робити і які засоби використовувати для найкращого результату.


Особливості догляду

Багато відомих брендів спеціально під час виробництва застосовують матеріали, які відштовхують різні забруднення. Але це не означає, що не потрібно їх періодично чистити. Щоб кросівки не втратили презентабельного вигляду, дотримуйтесь таких правил:
  • при значних та серйозних забрудненнях краще віднести кросівки у професійну хімчистку;
  • не пріть у пральній машині, це точно не піде їм на користь;
  • не впливайте на кросівки високими температурами;
  • намагайтеся використовувати спеціальну ложку, щоб взути їх;
  • не носіть з ними бавовняні шкарпетки;
  • виділіть для тренувань окрему пару.
Який би режим у пральній машині не вибрали, це погана ідея. Делікатний режим, ручне прання - все це механічні та хімічні впливи. Після прання в пральній машині погіршується стан перфорації, підошви та місць склейок. Замість того, щоб прати кросівки, використовуйте м'яку щітку, змочену у мильному розчині. Після того пройдіться по їх поверхні звичайною вологою ганчіркою, щоб прибрати залишки піни.
Навіть якщо потрапили під дощ, не варто висушувати кросівки на батареї або використовувати інші сушарки, що передбачають вплив високих температур. Це може спричинити деформацію пар. Краще, щоб взуття висохло природним шляхом. Виняток - електросушарки, особливо якщо набір передбачає абсорбент.
На термін служби кросівок впливає не лише особливості догляду, а й як їх носите. М'який або жорсткий задник - не має значення. Використовуйте спеціальну ложку для взуття.
Якщо цього не робити, то дуже ймовірні деформації задника.
Не рекомендується носити кросівки з бавовняними шкарпетками. Вони швидко вбирають вологу і можуть стати причиною натирання ноги та утворення натоптишів.
Якщо активно займаєтеся спортом, то для тренувань має бути окрема пара кросівок. Це взуття має підбиратися під особливості використання - бігові та повсякденні пари мають іншу конструкцію. Також одна пара на всі випадки життя не встигатиме висихати після кожного чищення.

Популярні засоби для догляду за кросівками

Для чищення взуття краще використовувати спеціальні засоби. До затребуваних відносять:
  • антибактеріальний дезодорант - усуває неприємний запах і знищує бактерії, що розвиваються всередині взуття;
  • звичайне мило, зубний порошок чи навіть паста для очищення підошви;
  • креми, на основі бджолиного воску та ланоліну - засоби легко наносити, і не потрібно довго чекати, поки повністю вберуться;
  • барвники для відновлення кольору і маскування потертості;
  • водовідштовхувальне просочення, щоб передбачити негативний вплив опадів на матеріали;
Повноцінне очищення включає певні етапи:
  1. Очищення.
  2. Покриття речовинами для відновлення лоска та захисту.
  3. Водовідштовхувальні засоби.
Засоби для очищення також підбираються, залежно від особливостей використовуваного матеріалу. Для шкіряних моделей краще підійдуть кремоподібні склади. Тоді як замшу краще обробляти спеціальними просоченнями, пінами або спреями.
Аксесуари для очищення також відіграють важливу роль. Краще зупинити вибір на м'яких губках та щітках, тоді вдасться передбачити різні ушкодження. Є окремі засоби, доповнені спеціальними дозаторами.
Купуйте додатково гелеві вставки, подушечки, смужки для нейтралізації різноманітних запахів.