Як після дощу відновити замшеве взуття
Якісне замшеве взуття має дорогий та презентабельний вигляд. Натуральний шляхетний матеріал у поєднанні з якісним пошиттям – це те, про що мріє справжній поціновувач гарних речей. Саме таке взуття можна придбати на сайті https://hadi.ua. Тут можна вибрати замшеве взуття для чоловіка, жінки та дитини. Не варто забувати, що натуральне замшеве взуття вимагає трохи більшої уваги, ніж, наприклад, шкіряне. Засоби для гладкої шкіри, для замшевого взуття не підходять. Благо, нині для догляду за такими речами, як замшеве взуття, на полицях магазинів представлено безліч товарів. Спреї та просочення дозволяють надовго зберегти його первозданний презентабельний вигляд.
Але, на жаль, така прикра ситуація, як дощ, що зненацька застав, не найкращим чином позначиться на зовнішньому вигляді замшевого взуття. Його, звичайно, краще носити під час легких морозів. Але, якщо Ви купили пару класних осінніх черевиків, то треба бути у всеозброєнні, щоб відновити його після дощу.
Що робити, якщо у регіоні дощова погода, а Ваша улюблена пара – із замші
Найголовніше, чим Ви можете допомогти Вашим улюбленим черевикам із замші – це превентивні заходи на матеріал, з метою надання йому особливих властивостей. Нещодавно куплене замшеве взуття від інтернет-магазину https://hadi.ua, яке ще пахне свіжим виробництвом, слід відразу обробити спеціальним складом. Це підвищить його водонепроникність. Спеціальне волого/пило/брудовідштовхувальне просочення допоможе йому впоратися з незначним погіршенням погодних умов. У цьому випадку, після природного висихання пари після дощу, достатньо буде просто змахнути з поверхні залишки забруднення сухою щіткою. Не забудьте знову нанести склад, згідно з інструкцією його застосування.
Що робити якщо після дощу черевики дуже мокрі та брудні
Бувають ситуації, коли після сильного дощу здається, що взуття буквально зовсім зіпсоване і не підлягає відновленню. Не поспішайте втрачати надію на краще. Залишіть його для природного висихання на повітрі. У жодному разі не впливайте на поверхню та внутрішню частину взуття тепловентилятором, радіатором опалення, не виставляйте під прямі сонячні промені. Від цього поверхні можуть потріскатися та деформуватися. Просто поставте замшеве взуття у прохолодне сухе місце. Якщо намагатися видалити плями на вологих черевиках, можна їх зіпсувати. Не тріть, не замочуйте і не пріть її. У місцях, де Ви терли, зітреться ворс і з'явиться «плеш». Крім того, взуття не підлягатиме відновленню, якщо Ви зіпсуєте внутрішній шар. Через таку грубу дію, його зовнішній вигляд буде остаточно зіпсований. Можна обережно розчесати ворс, що втратив порядок, щоб направити його в потрібний напрямок.
Буде не зайвим наповнити весь внутрішній простір серветками чи газетою. Так Ви допоможете постраждалій парі зберегти свою природну форму. Адже натуральна замша скорочується при намоканні. Висохнувши без наповнювача, вона так і залишиться зморщеною, а коли Ви її одягнете, вона може потріскатися. Не потрібно набивати надто багато паперу, щоб не пошкодити шви. Достатньо, щоб наповнювач був не більше ніж Ваша стопа. Крім допомоги у збереженні форми взуття, папір послужить поглинаючим елементом для вологи.
Що робити, якщо промокше взуття виглядає загрубілим після висихання
Не варто лякатися, якщо взуття висохло і картина не здається такою плачевною, як відразу після намокання, але матеріал виглядає загрубілим. Візьміть замшеву щітку та обережно, без натиску, помасажуйте виріб круговими рухами по всій поверхні. Можна скористатися відпарювачем для одягу. Пара пом'якшить ворс і покладе його так, як потрібно. Так Ви допоможете повернути її волокна у вихідний природний стан, матеріал знову стане м'яким, повернеться його природний блиск.
Це стосується навіть старого взуття. Воно не поверне свою первісну привабливість, як у момент покупки, але його зовнішній вигляд значно покращиться. Тут, до речі, можна поекспериментувати з дідусиними методами відновлення. Наприклад, старе коричневе взуття, яке, здавалося б, остаточно втратило вигляд після дощу, може бути врятовано за допомогою кашки з натуральної кави. Старе чорне замшеве взуття можна спробувати відновити після дощу, вдавшись до аркуша чорного копіювального паперу. Просто обережно потріть ним взуття після повного висихання. Методи, що застосовуються на старому взутті, бажано не використовувати на новинках, у тому числі, від інтернет-магазину https://hadi.ua.
Після того, як Ви переконаєтеся, що змогли максимально відновити своє взуття після дощу, нанесіть на нього захисний спрей. Він допоможе уникнути неприємностей у майбутньому та збереже зовнішній вигляд замшевого взуття надовго. Воно залишатиметься сухим навіть після невеликого дощу. Збережеться природна м'якість підкладки, не з'являться плями. Це надалі потрібно робити з регулярністю, не рідше одного разу на тиждень.
Як після дощу врятувати замшеве взуття від плям
Якщо замшеве взуття не просто намочив дощ, а на ньому з'явилися плями, теж не намагайтеся його очистити, поки воно не висохло. Результатом поспіху та надмірної наполегливості стануть деформації та розтріскування. Навіть якщо при відновленні після дощу не обійтися без використання води, все одно, дочекайтеся, поки виріб висохне. Потім можна буде провести локальне очищення за допомогою мильного розчину і ватного тампона, або спеціальної піни для очищення замші.
Невеликі плями, якщо нічого більш підходящого немає під рукою, можна усунути за допомогою старої зубної щітки, змоченої в мильному розчині. Впливати на поверхню потрібно обережними круговими рухами без тиску.
Якщо після дощу взуття мокре, з частинками бруду, піску і землі, то можна промити його під струменем води, щоб змити великі частинки. Після цього, варто його залишити сохнути, як описано вище.
Плями бувають не лише від бруду. Якщо Ви потрапили під дощ і намочили взуття, то воно може постраждати також від наступних елементів:
- через сіль, якою комунальні служби посипали дорогу під час ожеледиці;
- від бензинових та масляних розводів у калюжах;
- від будь-яких інших рідин;
- при локальному намоканні, залишаються плями від води.
З багатьма плямами можна впоратися за допомогою спеціальної гумки для замші. Якщо її не виявилося під рукою, можна спробувати застосувати гумку для олівця. Діяти потрібно дбайливо, круговими рухами, тільки після висихання поверхні.
З сольовими плямами після дощу можна боротися за допомогою розчину води та оцту або нашатирного спирту, якщо інструкцією не заборонено застосування таких речовин. Виготовити можна одну з наступних сумішей:
- Вода та оцет у пропорції 1:1.
- 10% нашатирний спирт та вода в пропорції 1:4.
Плями обробляються губкою або зубною щіткою, змоченою цією сумішшю.
Масляні плями, що опинилися на замші після дощу, куди складніші у видаленні, ніж сольові. Олію та бензин із калюж після дощу, можна спробувати видалити за допомогою тальку або кукурудзяного крохмалю. Порошок насипається на поверхню та залишається на ніч. Вранці присипку потрібно струсити та скористатися м'якою щіткою, щоб видалити залишки забруднення та порошку. Потрібно мати на увазі, що масляні плями, як і спроба впливати на них не професійними методами, можуть призвести до псування взуття. Якщо буде пошкоджена текстура тканини, ця пара не підлягатиме відновленню. Тому краще вдатися до професійної допомоги хімчистки. Щоб відновити світле і кольорове замшеве взуття після дощу, також, краще звернутися в хімчистку або використовувати магазини для очищення та відновлення замші, суворо дотримуючись їх інструкцій.
Незважаючи на ефективність наведених рекомендацій, пам'ятайте, що купивши нову гарну пару, наприклад, на ресурсі https://hadi.ua, перед пранням, слід скористатися захисним складом. Пам'ятайте, що дощова погода – не вдалий час для прогулянок у замшевому взутті. Для цієї мети в інтернет-магазині Hadi.ua, представлені моделі взуття з водонепроникних матеріалах, куди більш сприятливі для дощового променаду. А гарну замшеву пару краще залишити на суху, ледь морозну погоду.