Як вибрати взуття


Існує кілька категорій товарів, які регулярно купують усі люди без винятку. Взуття — з їх числа. Існує кілька правил, які дозволять вибрати якісне взуття, що ідеально підходить особисто вам.

У нашій статті ми пропонуємо нескладні рекомендації, як правильно вибрати взуття.

Зранку або ввечері

Який час краще для вибору взуття: ранковий або вечірній? Однозначних приписів на цей рахунок немає. Однак не секрет, що багато людей страждають набряком ніг, коли до вечора стопи збільшуються і виникає відчуття здавленості взуттям. Вам знайоме таке явище? Тоді вам слід приміряти взуття виключно ввечері, оскільки черевики або туфлі, куплені вранці, до вечора можуть стати тісними.

Вибираємо модель

Опинившись в салоні взуття, уважно ознайомтеся з його асортиментом. В першу чергу слід відсікти ті пари, які вам не підходять по тім чи іншим показникам: кольором, стилем, фасоном. Немає ніякого сенсу приміряти взуття, якого ви не плануєте купувати. З решти моделей виберіть кілька, які задовольняють вашим очікуванням: подобаються візуально, поєднуються з гардеробом.

Уважно оглядаємо

Візьміть в руки пару взуття. Вона не повинна бути занадто важкою, щоб не викликати дискомфорту при носінні. Права напівпара повинна відповідати лівій за розмірами (як в цілому, так і окремих деталей). Підошва взуття повинна легко згинатися в першій третині довжини — в зоні фізіологічного згину стопи. Складки, що виникають на верхній частині напівпари при спробі її зігнути, повинні пружно розгладжуватися без заломів. Ні на верхній частині взуття, ні на підошві, ні на каблуках не повинно бути подряпин і тріщин.

Якщо взуття має клейові з'єднання, то зверніть увагу, чи немає слідів клею на її поверхні. Шви повинні бути рівними, строго паралельними, без рваних ниток і пропущених стібків.

Правила примірки

Якщо в ході візуального огляду пара не викликала ніяких нарікань, можна переходити до примірки. Взуття приміряють відразу на обидві ноги в положенні стоячи. Обрана пара повинна відповідати вашому розміру: стопа відчуває себе в такому взутті гармонійно, без деформації та тиску. Не слід купувати як тісне взуття, так і надмірно вільне.

При примірці не обмежуйтеся статичним становищем. Обов'язково зробіть кілька кроків, щоб прислухатися до своїх відчуттів і повноцінно оцінити посадку взуття.

Важливо мати на увазі, що примірка ніколи не виробляється на голі ноги. Для примірки чобіт, черевик, черевик використовують бавовняні шкарпетки середньої щільності, туфель або босоніжок — капронові підслідники.

Запах має значення

Останній важливий нюанс при виборі взуття — запах. Це може здатися дивним, проте ця ознака нерідко дозволяє викрити недобросовісного продавця. Взуття, виконана з натуральної шкіри або високоякісного шкірозамінника, має характерний приємний «шкіряний» запах. А ось неприємний, різкий, «хімічний» запах свідчить про низьку якість і токсичності використаних матеріалів. Навіть якщо взуття подобається вам зовні та підходить за розміром, але при цьому вона смердюча, краще відмовитися від такої сумнівної покупки.

Останні формальності

Нарешті, вибір зроблений! Після оплати продавець зобов'язаний видати вам чек із зазначенням суми покупки та дати. Цей чек дає вам право на гарантійний ремонт взуття в разі виникнення такої необхідності. Взуття вам повинні видати у фірмовій коробці з логотипом виробника.