Як вибрати взуття для туризму?

Проведення часу на природі — це можливість відпочити, перезавантажитися і підвищити рівень спортивної підготовки. Щоб бути готовими до походів у гори, важливо мати відповідне взуття. Виробники випускають різноманітне взуття для походів. Головне, чітко знати різницю між ними та яка модель необхідна саме Вам.

Головні типи взуття

Взуття для туризму умовно можна поділити на такі категорії:
  • кросівки для хайкінгу;
  • трекінгові;
  • важкі черевики для походів;
  • спеціальні черевики для альпінізму.
Кожен з цих варіантів має свої переваги. Щоб вони проявилися найкращим чином, проаналізуйте які параметри необхідні.
Умовно все взуття для походів класифікують, залежно від його висоти:
  • низькі;
  • високі.
Низькі черевики підійдуть не тільки для повсякденного носіння, але й для нетривалих прогулянок містом або лісом. Тоді як високі рекомендуються для гірських походів, оскільки забезпечують захист та стабілізацію гомілкостопу.


Кросівки для хайкінгу

Спеціальні кросівки для хайкінгу відрізняються масивним протектором та прошнурованим верхом. Ці моделі невеликої ваги та доповнені вентиляцією. Оскільки в кросівках для хайкінгу доведеться долати великі відстані і робити це протягом тривалого часу, то потрібне взуття, яке оптимально буде поєднувати високий комфорт, захищеність і зносостійкість.

Трекінгові або туристичні черевики

Трекінгові черевики відрізняються такими позитивними характеристиками:
  • важчі, ніж інші моделі;
  • найчастіше виконані з натуральних матеріалів;
  • технологічною підошвою.
Такі моделі забезпечують відмінне зчеплення з поверхнею, що долається. А ще не піддаються негативному впливу навколишнього середовища та наслідкам інтенсивного носіння.

Важкі черевики

Вибрати черевики для гірських походів варто задля таких переваг:
  • міцності;
  • водонепроникності;
  • походам по бездоріжжю та засніженим горам.
Такі моделі не тільки легкі, але й мають підошву, яка практично не згинається. Зумовлено це тим, що у їх конструкції передбачається металева пластина для посилення. А ще є ранти для кріплення снігоступів.

Черевики для альпінізму

Черевики для альпінізму оснащені пластиковим носком, зовні виконані з синтетики, а всередині – зі шкіри. Зовнішня частина захищає ногу від пошкоджень і надійно її фіксує, а внутрішня - служить утеплюючим шаром.


Сезон, температура та погода

Вибираючи туристичне взуття, необхідно враховувати ще класифікацію за сезоном:
  • туристичні кросівки;
  • неутеплені черевики;
  • утеплені черевики;
Для кінця весни, літа та початку осені підійдуть туристичні кросівки. Візуально нагадують звичні кросівки, але відрізняються особливою рельєфною підошвою та зручною шнурівкою, яка точно не підведе у потрібний момент.
Неутеплені черевики варто придбати для перших холодів або для походу по місцевості зі значними опадами. Ця модель вища і щільніша, порівняно з кросівками. А ще часто зверху оброблена мембранною, яка не пропускає вологу. Утеплені ж моделі знадобляться за перших мінусових показників температури. Іноді у поході раціонально мати одразу кілька пар взуття. Наприклад, знизу може бути спекотно, тоді як піднімаючись на вершину, краще перевзутися в більш теплу модель.

Тип місцевості

Для камянистої місцевості краще вибрати взуття з гумою. Моделі зі штучного матеріалу можуть швидко стати непридатним, втративши позитивні властивості і привабливий зовнішній вигляд. А якщо каміння на місцевості небагато, то гума вже не обов'язкова. За умови, якщо маршрут передбачає проходження водойомом, то віддайте перевагу моделям з мембраною. В цьому випадку краще вибирати високі черевики, щоб при переході водоймища не затекала вода у взуття. Кросівки також можуть сприяти захисту від вологи, але якщо рідина затече всередину, то за рахунок мембрани пара сохне значно довше.

Як розносити черевики для гірського походу?

Навіть якщо врахували всі рекомендації щодо вибору взуття для туризму, враховуйте необхідність рознесення. Щоб взуття згодом сіло на ногу як влите, і точно не створювало жодного дискомфорту під час тривалого та непростого гірського походу, намагайтеся хоч трохи поносити його навіть просто вдома.
А можна вчинити й іншим чином. Наприклад, намочити взуття та поносити його з вовняним носком. Ходіть у парі, поки взуття повністю не просохне.

Догляд та примірка взуття

Щоб взуття для гірських походів служило протягом тривалого часу, необхідно правильно його доглядати. Для цього використовуйте спеціальні засоби для догляду – спреї та аерозолі. І купіть спеціальні трекінгові шкарпетки, залежно від передбачуваних погодних умов походу. Це також дозволить вберегти ноги від потертостей та мозолів.

Рекомендації щодо вибору гірського взуття

Підбираючи взуття для гірських походів, важливо насамперед орієнтуватись на власні відчуття. Пам'ятайте, що мінімальний дискомфорт під час примірки може стати причиною незручностей протягом всього гірського походу. Тому обов'язково має бути запас мінімум на 0,5 см.
Купівля взуття для гірських походів є відповідальним завданням. Щоб не помилитися з вибором, робіть замовлення в магазині, який пропонує широкий асортимент моделей. Широкий каталог взуття для гірських походів знайдете на сайті Hadi.