Яка підошва зимового взуття не ковзає

Зимові проблеми не обмежуються холодом та необхідністю кутатися у теплий одяг. Ожеледиця та слизький сніг здатні заподіяти безліч неприємностей. Щоб уникнути падінь, переломів та забитих місць, слід уважно поставитися до вибору зимового взуття.
Чоловіче зимове взуття - малюнок

Декілька правил при покупці взуття

На сайті Інтернет-магазину Хаді доступний найкращий вибір зимових черевиків, чобіт та кросівок. Щоб знайти взуття, яке не ковзає, потрібно дотримуватися кількох нескладних правил:
  1. Підошва має бути виготовлена ​​з якісного морозостійкого матеріалу та оснащена надійним протектором.
  2. Нестійкі моделі на шпильці слід залишити на менш сніжний сезон. Безпечна підошва відрізняється максимальною площею зчеплення з поверхнею. Шпилька щодо цього небезпечна. Каблук зимового взуття повинен бути масивним, широким та не більше 5 см.
  3. Має значення товщина підмітки. Безпечна основа не може бути меншою за 1 см. На https://hadi.ua/novosti/ легко підібрати зимове взуття з підходящою товщиною підошви від популярних брендів Адідас, Найк, Пума і т.д.


Підошва, що не ковзає

Широкий асортимент зимового взуття дозволяє купити не лише естетично привабливий та надійний варіант, але й той, що виявиться безпечним. Щоб знайти черевики та чоботи, які не ковзають, потрібно проаналізувати, з якого матеріалу виконана підошва.
Саме якість підмітки відповідає за стійкість під час ходьби. Є три категорії матеріалу, з якого виготовляється підошва для зимового взуття:
  1. Гума.
  2. Термоеластопласт.
  3. Поліуретан.
Кожен матеріал має переваги та недоліки. Крім зазначених варіантів, зустрічається ще підмітка з етиленвінілацетату та полівінілхлориду. Ці матеріали слід виключити зі списку безпечних. Таке взуття сильно ковзає, і його доречно залишити на період, коли немає голого льоду.

Гума

Матеріал, який є безперечним лідером за придатністю на зиму – звичайна гума. Така основа міцна, еластична і забезпечує максимальне зчеплення з поверхнею. Гумова підошва не ковзає та створює відчуття комфорту при експлуатації в зимовий період.

Термоеластопласт

Суміш каучуку і термопласту заслуговує на увагу. Показник стійкості підошви із матеріалу високий. Основа, виготовлена ​​з термоеластопласту, міцна та м'яка. Вона зберігає оптимальну структуру навіть за умов сильних холодів. Така підошва не твердне і не створює ефект «ковзанів».

Поліуретан

Взуття на відмітці із поліуретану не підходить для зими. Така модель дає максимальне ковзання. Непогане рішення, яке пропонують сучасні виробники – підошва із суміші поліуретану та термополіуретану. Таке поєднання забезпечує непогану стійкість за рахунок непоганих протиковзких властивостей TRU.


Як вибрати протектор

Щоб з'ясувати, яке зимове взуття не ковзає, потрібно розглядати як якість матеріалу підошви, а й тип малюнка. Максимальне зчеплення з поверхнею забезпечується за рахунок яскраво вираженого малюнку та гарної глибини.
Дотримуючись нескладних правил при виборі протектора, легко знайти модель, яка не ковзає:
  1. Глибина протектора 5-8 мм забезпечує найкращий захист від ковзання.
  2. Найкращий малюнок, що гарантує максимальну безпеку – асиметричний. Наявність різноспрямованих бороздок посилює зчеплення.
  3. Борозди прорізаються під гострим кутом. При проникненні в снігову масу або лід вони забезпечують зчеплення. Чим більше бороздок, візерунків та інших елементів, тим вищий результат.
  4. Для спеціалізованого взуття, яке експлуатується в екстремальних умовах, виробники використовують додаткові елементи: шипи, металеві зубці на планці. Деякі їх застосовують як оснащення звичайних повсякденних зимових черевиків.

Як знизити ковзання

Є кілька способів забезпечити безпеку зимового взуття. Наклейки, льодоступи добре допомагають пережити ожеледицю, якщо підошва недостатньо безпечна.
Наклейки виготовляють із каучуку. Попередньо їх піддають вулканізації, щоб досягти еластичності та морозостійкості матеріалу. Їх легко використати. Досить добре вимити і висушити підмітку, потім приклеїти до неї аплікацію. Такий варіант зручний, але не підходить для підошви, оснащеної проектором.
Спеціальні насадки, що зменшують ковзання, називаються в народі льодоступами, льодоходами та шипами. Ефективність виробу досягається за рахунок гуми та металевих шипів. Розмір пристроїв легко регулюється.
У домашніх умовах також можна домогтися, щоб зимове взуття не ковзало. У цьому допоможуть підсобні засоби: лейкопластир, піщана суміш, посаджена на клей, наждачний папір.