Які бувають розміри чоловічого взуття?

Покупки в інтернеті вже давно неймовірно популярні, оскільки дозволяють заощаджувати час і гроші. Просто тримаючи в руці гаджет можна підібрати пару не тільки собі, а й усій родині. Але як розібратися з розмірами чоловічого взуття, якщо виробник моделей іноземний?


Розмірна сітка, залежно від країни-виробника

Чоловіче взуття має різні розміри, залежно від країни виробництва. Розмір визначається довжиною стопи в сантиметрах чи дюймах. Також часто включає обсяг ноги – показник, який у кожного бренду може відзначатися по-різному.

Розміри в США

У Штатах розмір чоловічого взуття починається з 6 і сягає 16 чи вище. Середній показник становить приблизно 9,5. Розміри США зазвичай вимірюються в дюймах, причому розмір 10,5 наприклад більше 10 дюймів у довжину. Зорієнтувати в дюймах не завжди просто, оскільки, крім зняття мірок, необхідно провести додаткові розрахунки. При здійсненні арифметичних обчислень враховуйте, що дюйм дорівнює 2.54 см.

Розміри в Європі

У Європі використовується система метричного виміру довжини стопи в сантиметрах. Розмір чоловічого взуття починається з 39 та досягає 50 або вище. Середній показник - 43.

Розміри в Азії

В Азії також використовується система метричного виміру довжини стопи в сантиметрах, але розміри можуть трохи відрізнятися від європейських. Наприклад, в Японії розмірність взуття часто починається з 23,5 і може сягати 31 або вище.

Особливості об'єму

При виборі розміру взуття необхідно враховувати індивідуальні особливості ноги - повноту і ширину, тип взуття. Деякі бренди припускають особливості обліку та форми. Наприклад, у європейців нога дещо ширша, ніж у жителів азіатських країн. Тому такі моделі часто мають квадратну форму. Тоді як у Азії більше пропонуються вузькі пари.


Як зняти мірки?

Якщо хочете купити пару від іноземного виробника, будьте готові, що потрібно буде зняти мірки стопи. Для цього наприкінці дня поставте ногу на білий аркуш паперу та обведіть контур олівцем. А після мірною стрічкою виміряйте відстань між крайніми точками п'яти та великого пальця. Об'єм ноги вимірюється так само. Необхідно лише відзначити точкою найширші частини стопи. Щоб точно не помилитися, окремо зніміть мірки з внутрішньої сторони, а потім із зовнішньої. Якщо показники як у довжині, і по ширині відрізняються, потрібно орієнтуватися великі параметри. Така особливість часто спостерігається у підлітків.
Вибираючи спортивне взуття краще купувати модель за параметрами стопи. Тоді взуття щільно прилягатиме, тим самим створюючи підтримку стопі та запобігаючи можливим травмам. Також варто враховувати рекомендації спеціалістів та виробників конкретного бренду.
Правильний розмір – не лише комфорт, а й здоров'я ніг. Некоректно підібране взуття може призвести до травм, болю, а також викликати різні захворювання. Розібравшись з особливостями розмірної сітки певного виробника, ймовірність помилки у покупці значно нижча.