Який має бути запас у дитячому взутті: особливості вибору

Як відомо, дитяча ніжка дуже швидко росте і черевиків вистачає тільки на одну осінь. Щоб якось заощадити на взутті, багато батьків купують чоботи із запасом. Як мінімум, на 1-2 розміри більше. Однак не завжди такий підхід правильний. Велике взуття - це ризик для здоров'я дитини, тому що можна вивихнути стопу або отримати інші пошкодження.
Таким чином, краще не експериментувати з дитячим взуттям, тому що лікування обходиться в рази дорожче, ніж купівля нової пари туфель.

Літнє взуття: який запас допускається

Щоб не нашкодити дитині, необхідно дотримуватися рекомендацій щодо вибору взуття. Важливо звернути увагу на той момент, що вибір літнього або зимового весняного взуття істотно відрізняється. У кожному разі є свої нюанси. Наприклад, якщо це літні босоніжки з відкритим носочком, то максимальний запас має становити не більше 7 мм. Це ідеальна різниця між фактичною довжиною устілки та реальною довжиною стопи. Різниця 7 мм дозволяє добре зафіксувати взуття на ніжці. Якщо ж запас буде більшим за зазначену норму, то босоніжки можуть бути широкими в частині п'яти. Чим це загрожує? Відбувається зміщення супинатора вперед, отже його початкова функція значно порушується.


Як правильно вибрати дитячі кросівки

Зовсім інший підхід до вибору дитячих кросівок, що відносяться до сегменту спортивного взуття. При виборі кросівок, мокасин оптимальний запас 1 см. А ось щодо кед, то запас у такому взутті має бути невеликий. Справа в тому, що текстиль м'який матеріал, що погано тримає форму. Якщо запас буде великий, текстиль абсолютно перестане тримають свою форму.

Демісезонне взуття: особливості вибору

Якщо розглядати таке взуття, як чоботи, черевики та півчобітки, то вони підбираються із запасом у 0,7-1 см. Цього достатньо, щоб одягнути бавовняні носки.
Щодо зимових дитячих чобіт, то в даному випадку можна розгулятися та взяти взуття із запасом до 1,5-2 см. Такий великий запас допускається через те, що зимове взуття має щільний шар хутра чи шерсті всередині. Звичайно ж, такий шар утеплювача займає місце всередині чобота. Варто також не забувати, що в зимовий період, як правило, на ніжку надівається ще одна пара шкарпеток. Таким чином, щоб нога почувалася комфортно і нічого не тиснуло, допускається запас до 1,5 - 2 см. Якщо перевести в розміри, то це на один-півтора розміру більше від фактичного.


Інше взуття

Гумові чоботи – популярне дитяче взуття у дощову погоду. Оптимальний запас для них становить 1-1,5 см.
Крокси підбираються із запасом в 0,5 см. Якщо запас буде більшим, то задник не фіксуватиметься на п'яті, а це вже погано, тому що стопа може бовтатися.
Найактивніше дитяча стопа зростає до 3-х років: за рік на 2-3 розміри. У дітсадковому віці – за рік на 1,5 - 2 розміри, і вже з 6 років зростання стопи трохи сповільнюється. У середньому на один розмір протягом року збільшується стопа дитини на шкільному віці. Однак, це все індивідуально та багато випадків, коли підліток 14 років носить туфлі батька.