Який утеплювач кращий для зимового взуття: хутро чи шерсть?

Незалежно від погоди та сезону ноги завжди повинні бути в сухості та теплі. Питання комфорту та тепла особливо актуальне у зимовий період. У пошуках якісного зимового взуття не так важливі модні тенденції, як тепло та комфорт. На скільки ногам буде тепло в зимових черевиках, залежить від багатьох факторів. Наприклад, правильно підібраний розмір, тип матеріалу та утеплювача.
Виробники пропонують кілька варіантів внутрішніх утеплювачів для зимового взуття, але найпопулярніші – це: хутро та шерсть. Розглянемо кожен утеплювач окремо.

Основні переваги хутра

Внутрішнє хутро для зимового взуття може бути натуральним або штучним. Безумовно, найтеплішим є натуральний у вигляді цигейки. Таке хутро відрізняється гарною густотою, воно приємне на дотик і не пахне. Головна його перевага – це здатність зігрівати. До того ж, овчина не реагує на вологу, а отже, ноги в таких черевиках будуть завжди сухими і теплими.
Штучне хутро на відміну від натурального таких властивостей не має. Воно зігріває, але за невеликих морозів. У сильні морози у чоботях із штучним хутром ногам буде холодно.


Чим відрізняється вовняний утеплювач

Другий вид утеплювача для зимових черевиків – це шерсть. Взуття з таким утеплювачем легке, але це ніяк не впливає на здатність шерсті зігрівати у сильні морози. Войлок та шерсть відрізняються щільною текстурою та численними переплетеннями. І якщо хутро щільне (воно додає обсягу взуттю), то шерсть тонка. Завдяки цьому чоботи виглядають більш витонченими на нозі. Ось тому, зимові високі чоботи йдуть із наповнювачем у вигляді шерсті, а черевики – на хутрі.
Варто зазначити, що теплоізоляція чобіт залежить від рівня щільності ворсу. Щільний ворс – високий показник теплопровідності у взутті, і навпаки. Дивно, але згодом шерсть лише покращує свої теплоізоляційні властивості за рахунок того, що волокна такого матеріалу ущільнюються.


Який теплоізолятор краще?

Який утеплювач краще для зимового взуття? При виборі чобіт на хутрі чи вовні варто враховувати кілька важливих факторів:
  • особливості місцевого клімату;
  • призначення взуття: для щоденного носіння або вечірнього виходу.
Наприклад, якщо Ви проживаєте в широтах, де холодна зима триває не один день, або Ви постійно перебуваєте на вулиці, варто вибирати тільки черевики на хутрі з щільним ворсом. Рідкісне хутро для таких випадків не підходить. Супертепле зимове взуття – це двошарова шкіра та хутряний утеплювач.
А ось для середніх морозів одягати черевики на хутрі не варто: ноги в такому взутті будуть перегріватись і потіти. Чоботи на шерсті здатні зігріти ноги до -15 С. Кожен вид утеплювача по-своєму хороший і оцінювати, що краще, а що гірше не варто. В ідеалі слід мати дві пари зимового взуття: на сильні морози – на хутрі та на теплу зиму – на шерсті.
Чи не останню роль відіграє бюджет, який Ви готові виділити на зимове взуття. Чоботи на шерсті стоятимуть на порядок дешевше, ніж на натуральному хутрі.