Чому сіль виступає на черевиках?

Висока вологість і вплив низьких температур – це ще не всі небезпеки, яким наражається зимове та демісезонне взуття. За розпорядженням міської влади дороги та тротуари посипаються хімічними реагентами для забезпечення безпеки пішоходів. Популярний засіб для обробки зледенілих та засніжених поверхонь – звичайна сіль. Безневинна речовина, полегшуючи переміщення людей, виступає на шкіряному взутті та шкодить їй.


Чому сіль виступає на взутті

Основна причина, через яку сіль виступає на шкірі та замші – зіткнення з поверхнею, що обробляється даною речовиною. Неприємне явище можна помітити восени, взимку і в ранні весняні місяці.
Звичайна прогулянка в зимовий період не одразу дозволяє виявити сіль на взутті. Сліди виступають після дотику матеріалу з вологою поверхнею. Поки черевики мокрі, плями на них не помітно. Білі розводи виступають після висихання взуття.
Основна причина появи непривабливих плям – робота комунальних служб, які дбають про комфорт населення. У деяких випадках сіль виступає після контакту черевиків або чобіт з грунтом. Хлорид натрію, а також кальцієві та магнієві сполуки в деякій кількості містяться у ґрунті. Коли сніг тане, сіль змішується з водою і завдає неприємностей взуттю.
Іноді власники шкіряного та замшевого взуття стикаються з ще дивнішим явищем. Білі сліди можуть виступати в період, коли не було контакту з грунтом або обробленими поверхнями. Чому це відбувається, стає зрозуміло, якщо розібратися з квасцовим методом вироблення сировини.
Недобросовісні виробники при обробці виробів використовують велику кількість дешевої кухонної солі. При намоканні шкіри речовина виступає на поверхні взуття.


Чому потрібно чистити взуття від солі?

Щоб уникнути негативного впливу солі та хімікатів на улюблені чоботи, слід їх доглядати. Достатньо дотримуватися кількох правил, щоб продовжити термін експлуатації улюбленого взуття:
  1. Промоклі черевики не можна залишати без сушіння. Мокрий виріб слід почистити та висушити. При чищенні краще використовувати теплу воду та господарське мило.
  2. При експлуатації нової пари слід обробити водовідштовхуючим спреєм.
  3. Якщо сіль вже виступила, її слід видалити. Верхній шар усувається волосяною щіткою. Залишки речовини можна прибрати ватним диском, змоченим у маслі.
З видаленням хімічних плям добре справляється слабкий розчин оцту чи лимонної кислоти. За їх відсутності можна скористатися вичавленим соком лимона.
Після видалення плям взуття слід висушити та обробити кремом. Найефективніше виконання цих процедур одразу після виявлення проблеми. За своєчасного вживання заходів негативний вплив хімічних речовин можна нейтралізувати.