Відповідність європейських до українських розмірів взуття — вчимося користуватися

Покупки в інтернеті – звична справа для багатьох. Навіть якщо тривалий час віддавали перевагу ТЦ, то внаслідок обмежень у їх роботі через карантин та інше, напевно, переконалися, наскільки легко можна робити покупки онлайн. Але замовляючи взуття, завжди є страх того, що не вгадаєте з розміром. Трапляється це через невідповідність української та європейської розмірної сітки. Розповімо у даній статті, як правильно ними користуватися.


З чого почати?

Кожну покупку в інтернеті можна повернути або обміняти протягом 14 днів. Але на це не хочеться витрачати час. Щоб зменшити ймовірність такої необхідності, потрібно спочатку зняти мірки стопи.
Мірки рекомендується знімати увечері, оскільки до цього часу нога набрякає та збільшується у розмірі. Заздалегідь підготуйте білий аркуш паперу та олівець/ручку. Станьте ногою на папір та обведіть контур. Після цього виміряйте відстань від крайніх точок.
Щоб мірки були максимально точними, оптимально попросити когось допомогти передбачити зміщення стопи. Рекомендується знімати мірки з кожної ноги послідовно, оскільки в деяких людей параметри стоп значно відрізняються один від одного. Опиратися потрібно на більші параметри.
На сайтах багатьох постачальників завантажено спеціальну таблицю, яка дозволить легко зіставити зняті мірки з реальними розмірами конкретного бренду. Також варто пам'ятати про індивідуальні уподобання та особливості носіння. Якщо носите спеціальну ортопедичну устілку, то для максимального комфорту варто купувати взуття на піврозміру більше.

У чому різниця між українськими та європейськими розмірами?

Між українськими та європейськими розмірами різниця 10-15 мм. За основу беруться параметри устілки, яка трохи більша за саму стопу.
З англійськими розмірами розібратися складніше, оскільки вони вказуються у дюймах. Тут вже потрібно самостійно робити розрахунки за умови, що 1 дюйм – це 2,54 см. Щоб спростити процес можна скористатися онлайн-калькулятором. Американські виробники додатково ще вказують повноту, що дозволяє підібрати максимально зручне взуття за всіма параметрами.
Щоб визначити повноту стопи, можна використовувати той самий аркуш паперу з контуром стопи. Знявши мірки ширини, необхідно зіставити отримані результати з таблицею.


Що потрібно зробити додатково, щоб точно не помилитися з розміром?

Якщо робите інтернет-покупку вперше або не надто знайомі з модельним рядом певного бренду, варто не відмовлятися від допомоги професійного консультанта. Продавець допоможе розібратися з тим, як правильно знімати мірки, а також переконатися, що зробили це правильно. До того ж фахівець точно знає, які моделі в асортименті є маломірками і великомірками. Такі невідповідності у розмірах і виникають через різні параметри, за якими працюють різні виробники.
Додатково ознайомтесь з відгуками тих, хто вже встиг зробити покупку на сайті. Коли розміри сильно відрізняються від звичайних українських, то багато хто пише це у своїх коментарях.
Передбачити всі помилки при виборі взуття складно, тому перед оформленням замовлення ознайомтеся, як наш магазин здійснює обмін і повернення. За законодавством, протягом 14 днів можна повернути чи обміняти товар, навіть не називаючи причини. Але за умови, що взуття не було в носінні, збережені всі бирки та чеки. Це важливо пам'ятати, оскільки деякі недобросовісні продавці вказують на своїх майданчиках, що їхній товар обміну та поверненню не підлягає. Але це не відповідає правам споживання.
Щоб спростити повернення товару, при нагоді відразу перевірте за фактом доставки — на поштовому відділенні або в присутності кур'єра. Тоді вдасться витратити на це менше часу та сил. Деякі продавці вимагають за фактом оформити просту заяву на повернення.