Жіночі чоботи та їх історія

Жіночі чоботи є невід'ємною частиною жіночого гардеробу, який відіграє важливу практичну роль, і може надати будь-якому аутфіту особливого стилю. Жіночі чоботи з'явилися ще в давнину - тоді вони захищали ноги від холоду, бруду та інших неприємностей. Нині їхній спектр використання набагато ширший.

Історія виникнення взуття: від давніх-давен до наших днів

Взуття з'явилося ще в давнину, коли люди з його допомогою просто захищали ноги від опадів, низьких температур та інше. Перші взуттєві вироби були простими сандалями, які складалися зі шматка шкіри або тканини, закріпленої на стопі. Надалі взуття стало більш складним та різноманітним. Відрізнялося, залежно від того, в якому регіоні проживала людина — для холодної пори року використовувалися вироби зі шкіри тварин, тоді як у теплих регіонах плели взуття з сухих рослин та інше.

Виникнення взуття у різних світових культурах

Розвиток взуття мало свої особливості, залежно від конкретного регіону. Наприклад, у Єгипті було не лише захистом ніг, а й символом соціального статусу. Фараони носили особливі сандалії, прикрашені дорогоцінним камінням та золотом. Взуття могло багато що сказати про людину — чим вона займається, скільки грошей має і т.д.
Чоботи - це високе взуття, яке закриває халяву. Перші моделі, що відповідають такому опису, з'явилися в Єгипті. Саме єгиптяни перші додумалися вдосконалити сандалії — просто зробили їх вищими. Спочатку таке взуття більше нагадувало панчоху, що дуже щільно прилягає до литки. Але згодом їх почали робити вільніше.
Далі чоботи поширювалися в усьому світі, але з урахуванням культурологічних і кліматичних особливостей конкретного регіону. Таке взуття відігравало велику роль у багатьох народів, але стародавні перси вважали чоботи своєю національною особливістю, оскільки модель оптимально підходила для вершника. Персам подобалися яскраві кольори, тому вони чоботи робили дуже помітними — з червоними ремінцями на щиколотках.
Грекам також подобалося взуття, але вони часто його робили вищим — іноді чоботи прикривали навіть коліно, і називалися ембадами. Стародавні греки навіть своїх Богів одягали у високі чоботи, виявляючи до них таким чином свою глибоку повагу. Тому таке взуття могли дозволити собі лише обрані. Довжина чобіт з часом збільшувалася, але одне залишалося незмінним — відкриті пальці. Але вирушаючи у бій, греки носили каліги — невисокі чоботи. Робили їх з дуже міцної шкіри, щоб вони не піддавалися негативному впливу від інтенсивного носіння.
Якщо греки надавали перевагу мінімалістичному взуттю, то у Візантії його рясно прикрашали. Щоб відзначити особливий статус імператора, вони шилися в пурпуровому кольорі. Також їх рясно прикрашали коштовним камінням. Жінок теж не залишали без уваги: їм пропонувалися чоботи-панчохи, які елегантно обтягували ніжки.
Оскільки скіфи багато часу проводили в сідлі, то взуття робили собі вузьким, щоб можна було щільно заправити в них штани. Адже так було зручніше під час верхової їзди. Додатково прикрашали такі моделі вишивкою, що нагадувала мозаїку. Також використовували хутро.
В Європі ж чоботи з'явилися лише у 15 столітті. Почали їх носити чоловіки, які багато часу проводили у сідлі. Тоді вони були настільки високими, що часто досягали сідниць. За Людовіка XIV чоботи носили з квадратним носком, а гострий з'явився лише у 18 столітті. У 19 столітті чоботи носили невисокі з хутряним оздобленням.
На Русі чоботи з'явилися завдяки тюркським кочівникам. Носила їх тільки знать, тоді як прості люди обходилися звичними для них лаптями. Чоботи тоді були знайомі вищому суспільству. До середини ХХ століття чоботи і чоловіки, і жінки носили на рівних — цілісні моделі або ж з пришивною халявою. У цей час винайшли спеціальну устілку, основним завданням якої було рівномірно розподіляти навантаження під час ходьби. Почали використовуватися дешевші матеріали, що уможливило купувати їх різним соціальним групам. Також з'явилася змійка, яка зробила модель більш витонченою.
Такі зміни в дизайні спричинили те, що чоботи зараз в основному є тільки в жіночому гардеробі. Більшість чоловіків носитимуть їх лише як спецодяг — у складі форми для армії чи спецслужб.

Оскільки виробляють жіночі чоботи з різних матеріалів, таких як шкіра, замша, текстиль або гума, їх легко можна підбирати під різні образи. Чоботи можуть бути високі або низькі, з каблуком чи без нього, на шнурівці чи блискавці. Щосезону дизайнери представляють нові моделі, які стають хітами продажів.