Як вибрати перші кросівки для бігу
Біг — один з найдоступніших і популярних видів спорту. Розвиває всі групи м'язів, заповнює тонус організму варто лише надіти кросівки і вийти в сусідній парк.
Ось 7 простих правил при виборі бігового взуття від професійних спортсменів, які допоможуть отримувати задоволення та уникнути травм.
Виробник
Почнемо з того, що у виробників спортивного взуття є лінійка кросівок з маркуванням "Біг", вибирати випливає з них. Різні виробники мають свою анатомічну, конструктивну особливість при створенні взуття. Наприклад комусь Nike будуть вільні в п'яті, Adidas вузькі в районі пальців, а Asics ідеально підійдуть, а може навпаки. Загальною рекомендацією немає — потрібно приміряти.
Дизайн
Іноді він несе в собі технологічні елементи, які роблять взуття комфортніше, безпечніше, міцніше. Іноді дизайн — це просто дизайн. Але не позбавляйте себе естетичного задоволення, кросівки повинні подобатися.
Розмір
Бігову пару слід підбирати на кілька міліметрів, можливо розмір, більше, ніж повсякденне. Пов'язано це з тим, що під час навантаження стопа трохи розпухає, у момент кроку сплющується збільшуючись в довжині-ширині. До розміру та устілці особливу увагу.
Вага
Чим легше будуть кросівки, тим краще будуть ваші результати, настрій. Професійні спортсмени радять взуття вагою не більше 400 грамів.
Місцевість
Виберіть поверхню, яку будете використовувати для вправ. Це можуть бути паркова або стадіонна доріжка, лісова стежка, асфальт, поверхня Марса або щось ще. Підбирайте підошву виходячи з вашого маршруту:
- Асфальт, стадіон — м'яка підошва, відсутність протектора і хороша амортизація.
- Паркова доріжка, лісова стежка — підошва середньої жорсткості, видимий малюнок протектора, середній ступінь амортизації.
- Пересичена місцевість (спуски — підйоми, сніг, бруд, камені) - тверда підошва з яскраво вираженим протектором. Ступінь амортизації підбирається за бажаним відчуття рельєфу місцевості.
Погода
Сніг, бруд або дощ — значить технології вологонепроникності (Gore-Tex), грубіше протектор для кращого зчеплення, зносостійкі та легкі в догляді матеріали. Сонце, тепло і чисто — вибір серед легко дихаючих, сітчастих моделей з майже рівною підошвою. Ідеально, коли кілька пар під різні природні катаклізми.
Зручність
Навіть якщо перераховані вище пункти зійшлися, кросівки можуть не підходити конкретно вам. Анатомічні особливості вашої стопи, жорсткість конструкції взуттєвої пари, шнурки, устілка. Різні моделі кросівок можуть відрізнятися за посадкою, ширині, жорсткості та т.д. Прислухайтеся до себе, будь-який дискомфорт на початковій стадії, вже під час бігу призведе до травм і бажанням наступного разу зайнятися чимось іншим.
У міру розвитку навичок, результатів надалі можна звернутися до спеціального обладнання, професійним спортсменам для підбору кросівок по індивідуальним особливостям ваших стоп.
Ці прості правила допоможуть вам у виборі перших пар бігових кросівок. Беріть їх до уваги, вибирайте різних виробників і оцінюйте свої відчуття. Кросівки — як лікар, автомобільний майстер — ідеально підходять є, але можливо доведеться пошукати.