Які кросівки підходять для зимового бігу
Біг у зимовий час – це чудовий спосіб зміцнити імунітет, підвищити витривалість. Будь-який професійний бігун скаже, що саме цей час є найкращим для тренувань. Свіже, прохолодне повітря, перешкоди у вигляді снігу чи льоду – все це добре загартовує спортсмена. Єдиний важливий момент – це правильне екіпірування для зимового часу. Важливо продумати, у чому бігати, і що вдягнути. Враховуючи інтенсивність тренування, тілу має бути тепло, як і рукам, ногам.
До вибору взуття для зимового бігу приділяється особлива увага. Ожеледиця, сніг, каша під ногами – все це створює не найкращі умови для бігу. У цій ситуації важливо забезпечити надійне зчеплення із поверхнею, щоб не отримати травми. Ось тому звичайні кросівки для бігу в зимовий час не підійдуть.
Кросівки для бігу взимку: види
Перш ніж вибрати відповідний тип взуття, необхідно проаналізувати, в яких умовах будуть тренуватися. Для кожного покриття – своя пара взуття. Розглянемо докладніше:
- ожеледиця, лід: кросівки із вбудованими шипами. Саме шипи відповідають за надійне зчеплення зі слизькою поверхнею. Нехтувати правилом не можна, оскільки це питання безпеки. Останнім часом деякі виробники випускають кросівки з підошвою – Ice Grip;
- біг по глибокому снігу, сніговій каші, бруду – кросівки з вбудованою снігозахисною гамашею. Непогано, мати з собою запасні знімні гамами. А щодо взуття з мембраною Gore-Tex або іншими водонепроникними підкладками, то в даному випадку необхідно бути обережним. Дані матеріали погано виводять воду і якщо волога потрапить усередину, вона довго витікатиме, а це загрожує переохолодженням. Таким чином, для пробіжки глибоким снігом такі кросівки не підходять;
- для сухого снігу, дощу або сильного холоду – взуття з мембраною Gore-Tex та ClimaSalomon Waterproof. Такі кросівки найкраще підходять для бігу в холодну пору року. Вони забезпечують ногам повноцінний комфорт: у них тепло та сухо, а ось влітку, навпаки, спекотно.
Усі кросівки йдуть закритими: у них відсутні сітчасті вставки. Як правило, матеріалом виготовлення виступають: натуральна шкіра, замша, мембрана.
Інші рекомендації
Професійні бігуни рекомендують також при виборі взуття для бігу взимку звертати увагу на такі моменти:
- протектор висотою не менше 5-7 мм та з м'якою гумкою. Саме такий протектор забезпечує гарне зчеплення зі снігом та брудом, талою кашею;
- система швидкого шнурування. У холодну пору кожна хвилина дорога. Пару хвилин у пасивному положенні на морозі можна застудитися. За низьких температур завжди необхідно рухатися. Тому, коли розв'язалися шнурки, важливо, щоб їх можна було швидко зав'язати.
Щодо колірної палітри, то кросівки для бігу взимку виконуються у темних відтінках. Білий колір взуття зливається зі снігом, але, безумовно, це не впливає на якість бігу.