Вибираємо правильні кросівки для бігу

Біг - це різновид спорту, який є результативним як для професійних спортсменів, так і для любителів. З його допомогою можна ефективно тренувати витривалість та позбутися зайвих кілограмів. Але щоб бігати було максимально приємно і просто, а ще менш травмонебезпечно, важливо правильно вибрати кросівки.


Основні характеристики

Щоб кросівки для бігу виконували поставлене перед ними завдання, важливо перед покупкою оцінити основні характеристики.

Пронація

Із самого початку варто звернути увагу на пронацію, оскільки від цього фактора залежить, наскільки легко розподіляється навантаження по всій стопі. Щоб визначити, яку пронацію необхідно придбати, виконайте такі дії:
  • намочіть носок і надягніть його на стопу;
  • зробіть відбиток ноги на картоні чи підлозі;
  • зверніть увагу на отриманий контур.
Пронація може бути нейтральною, надмірною та недостатньою.
Моделі з нейтральною пронацією вважаються універсальними парами. Людям, які мають такий тип пронації, найпростіше вибрати необхідну модель, оскільки їм підходять практично всі пари.
Але, як правило, у професійних бігунів часто спостерігаються відхилення. І все це виникає через тривале використання незручного взуття. Або тому, що в дитинстві дитині неправильно підібрали ортопедичні пари.
Надмірну ще називають гіперпронацією. У цьому випадку стопа завалюється усередину, а значить амортизація недостатньо добре працює. Така ситуація часто стає причиною розвитку плоскостопості. А значить збільшується навантаження на спину та коліна. У таких випадках потрібно вибирати кросівки зі спеціальною підтримкою. І повністю відмовитися від моделей з великою амортизацією.
Недостатня виникає через малий прогин стопи. У таких випадках відразу стає помітно, що бігун «косолапить».
Вибір взуття за рівнем пронації важливий тим, що якщо правильно оберете модель, то зможете займатися спортом без відчуття болю.

Вид бігу та його інтенсивність

Багато бігунів-початківців вважають, що можна бігати і просто в кедах або мокасинах. Але це неправильне рішення, оскільки вони не можуть надати належного рівня амортизації, тому комфортності такі моделі точно не подарують. Бігаючи в кедах, підвищується можливість заподіяння шкоди колінним суглобам. Якість бігу також стає набагато нижчою.
Важливо додатково звернути увагу на вагу кросівок. Гарні пари мають бути легкими – 250-300 г.

Стать

Жіночі та чоловічі кросівки відрізняються не лише за кольором та за вагою, а ще й за технічними аспектами та шириною колодки. Оскільки жіноча стопа чутливіша, то вимоги до взуття значно вищі. Жіноча п'ята вища, тому необхідний невеликий підйом для зменшення навантаження на ахіллове сухожилля.

Матеріал

Кросівки для бігу можуть бути з різноманітного матеріалу. Але найпопулярнішими вважаються моделі з дихаючої синтетики. Такі матеріали відрізняються гарною повітропроникністю, навіть на тривалих дистанціях.
Тоді як кросівки зі шкіри та нубуку краще вибирати для повсякденного носіння та стрітстайлу.

Розмір

При виборі спортивного одягу важливо звернути увагу на розмір. Роблячи замовлення в інтернеті, найоптимальніше попередньо зняти мірки. Наприклад, спочатку поставити ногу на білий аркуш паперу та обвести її контур, а потім за допомогою сантиметра зняти мірки. Оптимальніше купувати взуття на 0,5 розміру більше, оскільки під час бігу нога може набрякати.
Експлуатаційний термін
Для того щоб кросівки виконували поставлене перед ними завдання, важливо дотримуватись показників пробігу. За фактом проходження цього часу технології вже не працюють. Отже знижується амортизація і псується зчеплення.


Як правильно доглядати взуття?

Щоб кросівки прослужили якомога довше і при цьому радували позитивними властивостями, важливо правильно їх доглядати. Для цього дотримуйтесь простих правил догляду. Перед тим, як почати прати в пральній машині, здійсніть такі дії:
  • витягніть шнурки та устілки;
  • протріть верх кросівок та очистіть підошву від бруду;
  • використовуйте спеціальний мішок чи сітку;
  • одночасно пріть не більше 2-х пар, використовуючи для кожної окремий мішок.
Щоб кросівки під час прання не втратили своєї форми, додатково використовуйте тенісні м'ячики.
Щоб на взутті не залишалося негарних розводів, краще замість порошку використовувати гель. Не варто занадто довго прати кросівки або налаштовувати інтенсивне викручування. Високі температури води також не підуть на користь кросівкам.
Якщо кросівки зверху з мембрани, використовуйте спеціальні засоби для очищення. Як правило, вони пропонуються як додаткові товари у спеціалізованих спортивних магазинах разом з кросівками.
Кросівки також можна прати вручну. Для цього заздалегідь підготуйте мильний розчин та чисту зубну щітку. Замочіть кросівки у розчині, а плями усуньте щіткою.
Очищення білих кросівок потребує більшої уваги. Для того щоб прибрати з їхньої поверхні плями, використовуйте часточку лимона і просто пройдіть нею по взуттю. Тоді як взуття зі шкіри та нубуку прати не можна. Для їх очищення необхідно скористатися м'якою серветкою та рідким милом для видалення бруду. Нубук потрібно чистити спеціальною щіткою.
Але якщо взуття надмірно брудне, то краще віднесіть у хімчистку. Намагайтеся, щоб взуття знаходилося якнайдалі від обігрівальних приладів.
Кросівки для бігу не варто вибирати виключно на основі зовнішніх даних. Безумовно, придбана модель повинна подобатися і добре поєднуватися зі спортивним екіпіруванням. Але якщо бігові кросівки не враховуватимуть особливості бігу та будови стопи, то ймовірно не принесуть жодного задоволення під час використання.